1. Orszak Trzech Króli w Oleśnicy

 

,,Wejdźcie, uwielbiajmy, padnijmy na twarze
i zegnijmy kolana przed Panem, który nas
stworzył. Albowiem On jest naszym Bogiem,
a my ludem Jego pastwiska“.
/Ps. 95,6-7a/


Drodzy Mieszkańcy Oleśnicy !


6 stycznia 2017 roku już po raz piąty wychodzimy na ulice naszego miasta, aby razem, całymi rodzinami, kolorowym, radosnym korowodem podążać za Bożym Aniołem i w stajence odnależć Jezusa.

Nasz liczny udział w Orszaku Trzech Króli świadczy o głębokiej potrzebie, jaka drzemie w nas współczesnych ludziach – potrzebie Zbawiciela i potrzebie wspólnoty. Jest to ta sama potrzeba, która dwa tysiące lat temu zmusiła Mędrców ze Wschodu do opuszczenia swych domostw i wyruszenia w świat.
Trzej Królowie znaleźli Jezusa i ofiarowali Mu ludzkie dary: złoto, kadzidło i mirrę; ale Jezus ma także wspaniały dar dla każdego kto do Niego przychodzi: zbawienie, odpuszczenie grzechów i życie w radości dziecka Bożego.
Bramy naszego miasta otworzyły swoje podwoje, aby mógł do niego wkroczyć Król Chwały, a każdy z nas może otworzyć podwoje swojego serca na miłość, którą Jezus dziś ofiaruje objawiając się światu. Nie musimy na nią ani zasłużyć, ani zapracować – miłość Zbawiciela jest za darmo i dla każdego bez żadnego wyjątku.
Kroczmy więc radośnie w Orszaku, aby objawić światu, że jest Zbawiciel, że jest nadzieja, że nikt nie musi być samotny. Razem zegnijmy kolano przed Dzieciątkiem Jezus, schylmy nasze głowy i powiedzmy Mu: Jezu, chcę, żebyś także dla mnie był Panem i Zbawicielem i dał mi radość, która dzisiaj jest udziałem tego miasta.

Orszak Trzech Króli rozpoczyna się o godzinie 13.30 i rusza z ulicy Wrocławskiej spod Bazyliki Mniejszej pw. św. Jana Ewangelisty Apostoła. Msza poprzedzająca orszak rozpoczyna się o godzinie 12.30 w Bazylice Mniejszej pw. św. Jana Ewangelisty Apostoła.

Organizatorzy

Koinonia Jan Chrzciciel

ul. Św. Antoniego 35/25
50-073 Wrocław, Polska
tel: 609 513 080

Nr konta:
50144013870000000006711936
DAROWIZNA NA CELE
KULTU RELIGIJNEGO

Nowe na stronie

14 październik 2017
17 październik 2016

Projekty UE

©2021 Koinonia Jan Chrzciciel Oaza Wrocław. All Rights Reserved.

Search